ArcellorMittal slogan

Novým generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava se stává Vijay Mahadevan

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390
M + 420 606 774 346

News
News

 

Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava byl jmenován Vijay Mahadevan


Ostrava, 5. května 2016 – Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava se stává Vijay Mahadevan, který do Ostravy přichází z Kazachstánu.

 

Vijay Mahadevan (50), viceprezident skupiny ArcelorMittal, byl k 1. květnu 2016 jmenován generálním ředitelem ArcelorMittal Ostrava. Do Ostravy přichází z Kazachstánu, kde působil jako generální ředitel ArcelorMittal Temirtau od roku 2011.

Mahadevan zahájil kariéru v roce 1989 v Indii ve státní ocelárně Steel Authority of India. Do skupiny ArcelorMittal nastoupil v roce 1998 v Mexiku, poté pracoval v Dubaji a Kazachstánu. Mahadevan má za sebou více než 25 let zkušeností v oblasti výroby, prodeje a marketingu. Vystudoval strojírenství na Gulbarga University v Indii. Na indickém New College Institute of Management ve městě Čennaí pak získal v oboru marketingu a financí titul MBA.


Je ženatý, má dva syny a k jeho koníčkům patří kriket, tenis a hudba.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2015 činil 34 615 korun. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal Holdings A. G.1