ArcellorMittal slogan

Podíl skupiny BDE Workshops na významné investici polské elektrárny TAURON

Vstup do nového roku se našim kolegům z ArcelorMittal Engineering Products Ostrava povedl na výbornou. Spolu s polskou jednotkou ArcelorMittal Service Group získali zakázku v hodnotě bezmála 30 milionů korun na výrobu dvou kusů vagónových vyklápěčů.

 

Soutěž o tuto zakázku vyhlásila polská strojní společnost koncem října loňského roku. Tomu však dávno předtím předcházel tendr na významnou strategickou investici polské elektrárny TAURON Power Plant Jaworzno III, týkající se externího zauhlování. V tomto výběrovém řízení zvítězilo konsorcium tří firem, mezi které patří právě náš polský obchodní partner. V následném boji o výrobu jedné části této investice, tedy vagónových výklopníků, musela skupina BDE Workshops, do které patří i naše společnost AMEPO, soupeřit s třemi dalšími zájemci.

„Naše skupina měla oproti konkurenčním firmám mj. tu výhodu, že s naším obchodním partnerem udržuje velmi vřelé dlouhodobé vztahy, založené také na bezproblémových dodávkách po celou dobu spolupráce“, vysvětluje obchodní manažer BDE Workshops Adam Korczynski. Za spoluprací se však skrývá příběh, který se začal psát před téměř dvaceti lety. Právě tehdy se díky Polsko-švédské obchodní komoře dostali k sobě lidé stojící v čele obou společností. Oficiální spolupráce však započala až v roce 2014, kdy jsme k oboustranné spokojenosti podíleli na výrobě a dodání Portálového nakladače.

Snaha získat zakázku na Vagónové vyklápěče začala na počátku roku 2016. Od té chvíle proběhla řada osobních setkání, na nichž byly prezentovány referenční projekty, mezi kterými byla i nedávná úspěšná zakázka na stejné zařízení, pouze pro jiného polského klienta. „Dobré vztahy, technická zkušenost a především nejlepší nabídka, to vše přispělo ke konečnému vítězství. Od půlky ledna však nastal čas realizace, kdy musíme vagónové výklopníky vyrobit, ošetřit antikorozním nátěrem a připravit na následnou montáž v elektrárně Jaworzno. To vše samozřejmě ve smluveném termínu,“ uzavírá Korczynski.

„Velice si vážím práce našich obchodních manažerů, kteří budují dlouhodobé vztahy se zákazníky, jenž mají potenciál. Tato akce je také výsledkem tvrdé práce obou jednotek skupiny BDE Workshops, kde se také počítá s výrobou klíčových komponentů tak, abychom nabídli ten nejlepší výrobní čas mezi konkurencí a nejen splnili, ale i předčili očekávání zákazníka,“ doplňuje Daniel Doležal, manažer pro prodej a marketing skupiny BDE Workshops.

V případě úspěšné realizace zakázky je vedení našeho partnera připraveno nabídnout další projekty týkající se této investice.Ondřej Doležel

ondrej.dolezel@arcelormittal.com

 

Časopis Jednička společnosti ArcelorMittal Ostrava, Únor 2017, ročník VIII., číslo 2
Vagónový výklopník