ArcellorMittal slogan

Podíleli jsme se na strategické investici v Lucembursku

Opět jsme prokázali, že umíme vyrábět kvalitní výrobky nejen pro tuzemské zákazníky, ale také pro naše kolegy na západ od nás. Dokladem toho je i 160 tun opracovaného materiálu, které dodala naše dceřiná společnost ArcelorMittal Engineering Products Ostrava (AMEPO) spolu se svými polskými kolegy pro rekonstrukci válcovací trati v lucemburském Belvalu.

„Zakázku přijala společnost ArcelorMittal Service Group se sídlem v Polsku a výrobu poté pečlivě naplánovala a provedla společně s naší sesterskou společností ArcelorMittal Engineering Products Ostrava, která se nachází jen hodinu jízdy autem za hranicemi v České republice, proto jsme mohli využít schopností obou jednotek a dodat materiál do Belvalu v požadovaném termínu,“ vysvětluje Abdel Mekki, generální ředitel ArcelorMittal Europe BD East Workshops, do níž spadá i naše AMEPO.

Realizovaný projekt je součástí významné strategické investice lucemburské válcovny, jejímž cílem je rozšířit výrobu o nový druh štětovnic. V obou jednotkách BD East Workshop se tak vyráběly především nové kryty a boční vodicí lišty určené pro rozšiřování válcovacích stolů a nový přepravník (vozík) pro párovací centrum štětovnic.

„Jsme rádi, že jsme mezi dodavateli materiálu pro rekonstrukci naší válcovny měly i naše jednotky z východní divize. Dodržování dohodnutých termínů dodání, kvalita výroby stejně tak jako komunikace během zpracovávání zakázky bylo exemplární,“ komentoval Ronald Bastian, generální ředitel ArcelorMittal Belval.

„Tento úspěch je výsledkem týmové práce dílen vedených Jerzym Foitem, Václavem Kubiczkem a všech dalších účastníků – technologů, svářečů i operátorů strojů,“ dodal Abdel Mekki.

ArcelorMittal Europe BD East Workshops se skládá ze dvou jednotek – ArcelorMittal Service Group v Polsku a ArcelorMittal Engineering Products Ostrava. Obě společnosti mají více než čtyřicetileté zkušenosti s realizací projektů s vysokou přidanou hodnotou a náhradních dílů pro hutní a s ním spojené odvětví po celé Evropě. Jejich portfolio tvoří strojní výroba, slévárenská výroba, strojní opravy (válce, převodovky atd.), opravy elektromotorů, obrábění válců a výroba dvojkolí.Časopis Jednička společnosti ArcelorMittal Ostrava, Září 2015, ročník VI., číslo 8Rolling Mill