ArcellorMittal slogan

Uplynulo 10 let od spojení Mittal Steel a Arcelor.

ArcelorMittal Ostrava a.s.
Barbora Černá Dvořáková
tisková mluvčí
T + 420 595 683 390
M + 420 606 774 346

News
News

 

Uplynulo 10 let od spojení Mittal Steel a Arcelor, tehdejší světové ocelářské jedničky a dvojky. Fúzí vznikla největší ocelářská a těžební skupina na světě


Ostrava 1. srpna 2016 – Dnes slaví skupina ArcelorMittal 10. výročí od spojení společností Arcelor a Mittal Steel. Za tu dobu vyrobila a dodala 890 milionů tun ocelových výrobků, významně investovala do výzkumu a vývoje, do ekologizace i snižování energetické náročnosti. V oblasti BOZP snížila počet závažných pracovních úrazů o 70 %.

 

„Fúze nám pomohla čelit náročným obdobím, kterými v průběhu dekády ocelářství procházelo, a udržet si pozici vůdčí ocelářské společnosti ve světě. Za dosažené výsledky děkuji všem našim zaměstnancům,“ uvedl generální ředitel společnosti ArcelorMittal Lakšmí Mittal.

Za posledních 10 let společnost ArcelorMittal dodala přes 890 milionů tun ocelových výrobků do více než 160 zemí a investovala 2,4 miliardy amerických dolarů do výzkumu a vývoje. Na ekologické a energetické projekty vynaložila více než 2,5 miliardy dolarů, recyklovala 260 milionů tun šrotu a vyprodukovala o 341 milionů tun CO2 méně než v roce 2006. Celkový ekonomický přínos firmy v letech 2007 - 2015 se odhaduje na více než 700 miliard dolarů.

Po fúzi se prioritou společnosti stala bezpečnost a ochrana zdraví zaměstnanců. Pomocí preventivních programů se snížil počet závažných pracovních úrazů o 70 %.

Během posledních deseti let dodala společnost ArcelorMittal ocel do významným světových projektů. Mezi ně patří například fotbalové stadiony v Brazílii, nový kryt pro jadernou elektrárnu v Černobylu, největší loď světa Harmony of the Seas, Světové obchodní centrum v New Yorku, metro v katarském Dauhá či ochrana proti zvyšující se mořské hladině v italských Benátkách.

Skupina ArcelorMittal je největší ocelářskou a těžařskou společností na světě. Působí ve více než 60 zemích světa a v 19 zemích provozuje průmyslové závody. Zaujímá vedoucí postavení na všech hlavních trzích s ocelí: v automobilovém průmyslu, stavebnictví, v sektoru obalové oceli a oceli pro výrobu domácích spotřebičů. Je špičkou ve výzkumu a vývoji, vlastní významné zdroje surovin a výkonné distribuční sítě. Je jedním z pěti největších producentů železné rudy a koksovatelného uhlí. V roce 2015 dosáhla skupina ArcelorMittal tržeb ve výši 63,6 miliardy USD, vyrobila 92,5 milionu tun surové oceli a vyprodukovala 62,8 milionu tun železné rudy. Skupina je kótována na burzách cenných papírů v New Yorku, Amsterdamu, Paříži, Lucembursku, Barceloně, Bilbau, Madridu a Valencii. Více informací najdete na www.arcelormittal.com.

ArcelorMittal Ostrava a.s. patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než 2 miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají 7 250 zaměstnanců. Průměrný výdělek v roce 2015 činil 34 615 korun. Díky nadstandardní ekologizaci dokončené v roce 2015 vyrábí společnost surové železo i ocelové výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Jediným akcionářem je ArcelorMittal S.A.

 

 

1

1

1