ArcellorMittal slogan

Vyrobili jsme dvojkolí pro naše francouzscké kolegy

V listopadu loňského roku dodala naše dceřiná společnost ArcelorMittal Engineering Products Ostrava čtyřiadvacet kusů dvojkolí do francouzského závodu ArcelorMittal Dunkerque.

Výroba dvojkolí pro torpédové vozy v Dunkerque probíhala postupně od roku 2008 a celkem jsme do Francie dodali 384 kusů dvojkolí. Výroba se realizovala v provozu 26 – Dvojkolí a kalírna. Naší snahou je, abychom kromě dodávek pro mateřskou společnost v Ostravě rozšířili spolupráci i s ostatními podniky v rámci skupiny ArcelorMittal.V posledních letech jsme získali například zakázky na výrobu nových dvojkolí a opravu starých pro ukrajinský Krivoj Rog, rumunský Galac a další společnosti skupiny.

Výroba dvojkolí a dílů pro železnici má v naší společnosti dlouholetou tradici. Podle archivovaných výkresů první zmínky o výrobě sahají až do roku 1949. Od té doby se ve firmě nepřetržitě sestavují dvojkolí pro dieselelektrické lokomotivy a hutní vozy, vyrábějí se nápravy, obručová kola, celistvá kola pro železniční kolejová vozidla a tramvaje. V současné době patří k našim hlavním partnerům významné firmy působící v železničním průmyslu, např. Bonatrans Group, Škoda Transportation, Wikov Hronov a další.

Radomír Trvaj

radomir.trvaj@arcelormittal.com

 

Časopis Jednička společnosti ArcelorMittal Ostrava, Leden 2015, ročník VI., číslo 1