Jak vybrat vhodnou manželskou postel pro seniory?

Manželská postel je jedním z nejdůležitějších kusů nábytku v každé domácnosti. Pro seniory je výběr postele ještě důležitější, protože kvalitní spánek je pro ně klíčový pro zdraví a pohodu. Jak tedy vybrat vhodnou manželskou postel pro seniory?

1. Velikost postele

Velikost postele je prvním faktorem, na který by se mělo při výběru brát ohled. Pro seniory je důležité, aby postel byla dostatečně velká, aby se mohli pohodlně vyspat. Doporučuje se tedy postel o šířce minimálně 160 cm.

2. Výška postele

Výška postele je dalším faktorem, který by měl být zohledněn. Pro seniory je vhodné zvolit postel s nižším podvozkem, aby se snadněji dostali do postele a z ní vstali.

3. Materiál postele

Materiál postele je dalším faktorem, na který by se mělo při výběru brát ohled. Pro seniory je vhodné zvolit postel s měkkým matracem a polštáři, aby se mohli pohodlně vyspat. Doporučuje se také zvolit postel s odnímatelným potahem, který je snadno udržovatelný.

4. Bezpečnost postele

Bezpečnost postele je dalším faktorem, který by měl být zohledněn. Pro seniory je důležité zvolit postel s pevným a stabilním podvozkem, aby se snížilo riziko pádu. Dále je vhodné zvolit postel s bočnicemi, které zabrání pádu ze spaní.

Při výběru manželské postele pro seniory je tedy důležité brát ohled na velikost, výšku, materiál a bezpečnost postele. Vhodnou volbou může být například manželská postel z kolekce Seniors od firmy Lokálek. Více informací o této kolekci najdete na klub-pratel-lokalek.cz.

Publikováno
V rubrikách AMEPO